Co je Chytrá izolace?

Chytrá izolace je kanadská pěna, díky které umíme ideálně izolovat střechy, fasády, podkroví, ale například i luxusní vířivé vany. Do rodiny Chytré izolace patří několik produktů, které mají unikátní izolační vlastnosti. Je to měkká izolační pěna Icynene, která je skvělá pro izolaci interiérů. Polotvrdá izolační pěna SMARTIZOL 200 s jedinečnou vlastností parobrzdy a výbornými izolačními vlastnostmi i v menších tloušťkách aplikace. Tvrdá izolační pěna SMARTIZOL 300 pro komplexní izolaci plochých střech. Pro aplikaci na PUR pěny máme speciální Hydroizolaci POLYUREA. Pro izolaci provětrávaných fasád jsou určeny Fasádní systémy.


Přednosti Chytré izolace

Až 70% úspora energie

Profesionálně aplikovaná Chytrá izolace dokáže uspořit až 70 % nákladů na energie. Pěna byla vyvinuta v drsných kanadských podmínkách a vyniká svou neprůvzdušností. Dokáže se dostat do každé škvíry i spáry a vytvořit tak kompaktní izolaci stavby. Zamezuje vzniku tepelných mostů, kudy teplo z domu u nedokonale navazujících izolací může unikat. Krásně to ukazují snímky termokamery.


Rychlá aplikace

Samotná aplikace kanadské pěny je velmi jednoduchá a rychlá. Vyškolení specialisté dorazí na stavbu a během jednoho dne (u opravdu velkých staveb 2-3 dnů) zaizolují celou střechu. Chytrá izolace výborně přilne k různým druhům povrchů. Není nutné žádné kotvení, ani složitá příprava. Samotná aplikace je zcela bezprašná, bezhlučná a umíme ji provést i v domech, které se už bydlí. Aplikace kanadské pěny nemá ani tepelná omezení. Můžeme ji provádět až do -38 °C, což v pro české podmínky bohatě stačí.


Chrání zdraví

Chytrá izolace má unikátní buněčnou strukturu. Díky ní neabsorbuje vzdušnou vlhkost a zamezuje tak vzniku plísní v izolovaných partiích domu i na svém povrchu. Pomáhá tak chránit vaše zdraví a zároveň prodlužuje životnost stavebních konstrukcí. Je schopná izolovat dům před studeným vzduchem a zároveň odvádět vzdušnou vlhkost pryč ze stavby. Dům izolovaný Chytrou izolací tak může dýchat. A vy s ním.


Stálé vlastnosti

Chytrá izolace je kanadská pěna, prošla tedy testem velmi drsných klimatických podmínek. I díky tomu má dnes své unikátní velmi stálé vlastnosti. Nemění objem ani tvar. V šikminách střešních konstrukcí ani ve fasádách nedochází k sesedání. Chytrá izolace neabsorbuje vlhkost, zůstává tedy suchá a stále stejně tepelně izoluje váš dům. Její životnost trvá po celou dobu stavby.


Vítěz testů

Chytrá izolace je neustále podrobována praktickým testům těžkých klimatických podmínek země svého vzniku i laboratorním testům. Aplikaci provádí pouze špičkově vyškolený personál, který pravidelně certifikují pracovníci z Kanady. Chytrá izolace vyhovuje všem předepsaným normám i hygienickým atestům. Vysoké nároky kladené na kvalitu kanadské pěny i profesionalitu našich pracovníků nám umožňuje nabídnout vám skutečně špičkový produkt.


V létě chladí, v zimě hřeje

Základem pohodlného bydlení je klimatická pohoda v domě. V zimě chceme mít teplo, ale zbytečně za něj neutrácet. Tématem zvláště posledních let je i izolace domu v letních parných měsících. Jedinečné funkční vlastnosti Chytré izolace vám zaručí nízké náklady na vytápění v zimě a velmi příjemný tepelný komfort v létě.


Dokonale utěsňuje

Chytrá izolace při své aplikaci až stonásobně expanduje v prostoru. Zkušený pracovník ji tak v malých dávkách může dostat i do velmi úzkých míst a různých škvír, které dokonale vyplní a utěsní. Z izolovaného prostoru se díky Chytré izolace stává naprosto kompaktní celek bez tepelných mostů.